• Ви знаходитесь тут:

ім. А.С. Макаренка Харківської міської ради

/Files/images/7.JPG/Files/images/8.JPG

Керівник музею: Павленко Оксана Миколаївна, учитель біології

Ініціатори створення: Пашина Ніна Іванівна, директор школи (1980-1987 р.р.), Костіна Нінель Михайлівна, учитель української мови та літератури

З якого часу існує: музей відкрито 13 березня 1987 року, звання «Шкільний музей» присвоєно 7 липня 1988 р. (наказ Харківського ОБЛВНО № 785), реєстрація музею при закладі освіти системи Міністерства освіти і науки України проведена у 2001 році (свідоцтво № 20-128 від 28.09. 2001 р.)

Кількість відвідувачів з часу відкриття 8153 відвідувача, проведено 843 екскурсії
Розпорядок роботи музею: щоденно з 1500 до 1800 та за замовленням;
вихідні – субота, неділя.

Контактна особа:
Ніколаєва льга Михайлівна Посада: директор Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №100 ім. А.С. Макаренка Харківської міської ради Харківської області
Телефон: (057) 315-11-22, Електронна пошта: sc_100@ukr.net

Концепція музею:
Виховання є процес соціальний у найширшому розумінні.
Виховує все! Люди, речі, явища, але насамперед і найбільше –
люди.
А.С. Макаренко
Мета роботи музею:
вшанування пам’яті видатного земляка, популяризація педагогічних ідей А.С. Макаренка щодо становлення й розвитку учнівського колективу, організації самоврядування, виховання в колективі та через колектив; сприяння виробленню активної життєвої позиції, залученню учнів до громадської діяльності.

Завдання музею:
• формування соціально-адаптованої особистості, яка здатна свідомо, активно, творчо впливати на навколишній світ;
• мо¬тивація діяльності педагогічних працівників, батьків, школярів, майбутніх учителів щодо розвитку гуманного педагогічного мислення;
• залучення учнівської молоді до вивчення та збереження історико-культурної спадщини своєї малої Батьківщини, традицій школи;
• просвітницька робота щодо громадянського та превентивного виховання молоді.

Тематичні блоки експозиції:

- «Дитячі та юнацькі роки А.С. Макаренка»
- «Народний учитель»
- «Колонія ім. М. Горького»
- «Комуна ім. Ф.Е.Дзержинського»
- «Літературно-педагогічна діяльність»
- «Вихованці А.С. Макаренка»
- «З ім’ям А.С. Макаренка»

Оригінальні та унікальні експонати: особисті речі вихованців, родичів А.С. Макаренка. У експозиціях представлена значна кількість документів, фотоматеріалів, газет, макетів, картин, які характеризують життєвий шлях та життєвий досвід талановитого слобожанського педагога, письменника А.С. Макаренка, якого за рішенням ЮНЕСКО визнано видатним педагогом ХХ століття.

/Files/images/2.JPG/Files/images/3.JPG

Коментарi